İSTANBUL’DAKİ BOŞANMA AVUKATI

İstanbul Boşanma Avukatı, Silivri Boşanma Avukatı, Beylikdüzü Boşanma Avukatı,

Boşanma Avukatı, boşanma davalarında başta İstanbul olmak üzere Türkiye genelinde hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermektedir. Beylikdüzü Boşanma Avukatı Burak GÜN, aile hukuku ve boşanma hukuku alanlarında edindiği bilgilerin ve tecrübelerin ışığında, müvekkillerimizi en tesirli sonuca ulaştırmak amacıyla hukuki destek vermektedir.

En İyi Boşanma Avukatı Kimdir?

En iyi boşanma avukatı kimdir? Sorusu boşanma ile ilgili en çok sorulan sorudur. Bu da normaldir çünkü herkes istediği sonuçları elde etmek için en iyi olanla çalışmak ister fakat en iyi boşanma avukatını bulmak için biraz çaba sarf etmeniz gerekebilir.

Ülkemizde hangi avukatın sizin için doğru bir avukat olmayacağını anlamak, en iyi avukatı bulmaktan daha kolaydır. Bunu anlamanın en kolay yolu Google’da “en iyi avukat” “en iyi boşanma avukatı” “İstanbul En İyi Boşanma Avukatı” veya “En İyi Boşanma Avukatı İstanbul” gibi basit birkaç arama yapmak olabilir. Zira, ülkemizde avukatların reklam yasağı bulunmasına karşın, bir çok avukat yukarı da belirttiğim veya benzer anahtar kelimelerde REKLAM vermektedir. Yasak olmasına rağmen Google’da reklam veren avukatların linkinin başında “reklam” ibaresi bulunur.  Bu tür çalışmalar yapanlardan uzak durulması gerekmektedir.

Silivri’de En İyi Boşanma Avukatı Nasıl Bulunur ?

Silivri’de en iyi boşanma avukatı bulmanın ilk adımı, çevrenizde benzer durumlar yaşamış kişilerle görüşmek, onların tavsiyesini almak olabilir. Elbette alacağınız tavsiyelerin sizin için uygun olmama ihtimali de vardır. Peki, karar verirken nelere dikkat edilmeli:

  • Çalışacağınız avukatın güncel bilgiye sahip olduğundan emin olunuz. Avukatın websitesini ve paylaşımlarını incelemek bu konuda bilgi sahibi olmanızı sağlayabilir.
    (Avukat Burak GÜN müvekkilleri tarafından yazılan yorumları okumak için TIKLAYINIZ.)
  • Mutlaka yüz yüze görüşme sağlamaya çalışın. Kendisini iyi ifade edebilen, iletişim becerisi yüksek bir avukatla çalışmak istenmeyen sonuçlarla karşılaşma ihtimalini azaltacaktır.
  • Avukat şeffaf olmalı; davanın aşamaları, riskleri ve masrafları konusunda sizi en doğru şekilde bilgilendirmelidir.
  • Vekalet vereceğiniz avukat, dava sonucu hakkında garanti konuşmamalı ve taahhüt vermemelidir. Duymak istediğiniz şeyleri daha detay almadan söyleyen kişilerden uzak durmanızı öneririz.

Boşanma Davasında Avukat Tutmak Zorunlu mudur?

Ülkemizde belli başlı istisnalar haricinde avukat ile temsil zorunluluğu bulunmamaktadır. Bir başka deyişle avukat tutma zorunluluğu bulunmamaktadır. Dava ehliyetine sahip herkes kendi davasını takip edebilmektedir. Fakat, boşanma davasında verilecek her karar genellikle hayatınızın geri kalanını büyük oranda etkileyecektir. Bu nedenle teknik bilgi ve takip gerektiren boşanma davalarının boşanma avukatı ile açılması ve takip edilmesinde büyük fayda vardır. Zaman zaman bazı kişiler, avukat tutmak yerine adliye çevresinde bulunan dilekçecilerde hazırlanan dava dilekçeleri ile dava açmaktadır. Sonrasında bu kişiler hak kaybı veya ciddi mağduriyetler yaşayıp avukatların kapılarını çalmaktadırlar. Bu gibi sıkıntılı durumlar yaşamamanız için, sürecin en başından itibaren bu alanda çalışan bir avukattan destek almanızı öneririz.

Boşanma Davası Türleri Nelerdir?

Boşanma davası iki türde karşımıza çıkmaktadır.

– Anlaşmalı boşanma, tarafların anlaşmaları yolu ile boşanma sebeplerini ileri sürmeleri sonucu gerçekleşir.

Çekişmeli boşanma ise evliliğe devam etmek istemeyen tarafın boşanma sebeplerini ileri sürerek boşanma davası açması yolu ile gerçekleşir.

Boşanma Davası Ne Kadar Sürer?

Anlaşmalı boşanma davasının söz konusu olması durumunda dava en fazla 2-3 ayda sonuçlanabilmektedir. Ancak çekişmeli boşanma davasında taleplerin azlığı veya çokluğu durumlarında dava süresi uzayıp kısalabilir. Bir çekişmeli boşanma davası ortalama 1-2 senede sonuçlanabilmektedir.

Boşanma Davaları İçin Avukatlık Ücreti Ne Kadardır?

Avukatların Barolar Birliği’nin her yıl yayınladığı asgari ücret tarifesinin altında ücret almaları yasaktır ve avukatın alacağı ücretin üst limiti bulunmamaktadır. İstanbul İli için 2021 yılına ilişkin tavsiye niteliğindeki avukatlık tarifesi aşağıdaki gibidir: söz konusu ücretler her yıl değişkenlik göstermekte ve genel olarak artmaktadır.

Boşanma Davası Açmanın Masrafı Ne Kadardır?

Boşanma davası mahkeme harç ve masraflarının mahkeme veznesine yatırılması ile açılmış sayılır. Bu harç ve masraflar yatırılmaksızın davanın açılması söz konusu olmamaktadır. Eksik yatırılan harç ve masraf söz konusu olduğunda ise mahkeme, eksikliği gidermesi için taraflara kesin süre verir. Bu süre içerisinde eksiklik giderilmezse davanın açılmamış sayılmasına karar verilir. Dava harç ve masraflarını karşılamayacak durumda bulunan kişiler mahkemece istenilen belgeleri temin ederek adli yardım kurumundan yararlanabilirler.

Boşanma davası açmanın masrafı ise dava dilekçesinde istenilen taleplere, dinlenecek tanıkların sayısına, bilirkişi incelemesi veya keşif yapılıp yapılmayacağına göre değişiklik gösterebilir. Ancak mahkeme veznesine ilk aşamada yatırılan meblağ ortalama 600-700 TL civarındadır.

Boşanma davanız hakkında görüşmek için Gün Hukuk & Danışmanlık Bürosu’nu arayarak randevu alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir