İSİM SOYİSİM DEĞİŞTİRME

Türkiye’nin her yerinden isim ve/veya soyisim değişikliğine ilişkin davaların takibini sağlayan hukuk büromuz ile 0 552 298 92 18 numaralı telefonu arayarak iletişime geçebilirsiniz.

İsim ve soyisim değiştirme, yalnızca isim veya yalnızca soyisim değiştirme davaları açılması mümkündür. Ayrıca kişi isterse ve haklı sebepler mevcutsa mevcut isminin yanına ikinci bir isim ekletebilir; ikinci ismini kaldırtabilir. Tüm bu sayılanların olabilmesi için kişinin haklı bir sebebe dayanması gerekmektedir.

Haklı sebepler çoğu zaman kişinin başka bir isimle tanınıyor oluşu, dini ve dünya görüşü sebebi ile ismini kendine uygun görmemesi, ailevi problemler, tanınan ve toplum tarafından kötü bilinen birinin ismini veya soyismini taşıması, komik ve anlaşılması zor bir isim/soyisim olması, ahlaki değerlere aykırı bir isim/soyisim olması vb. gibi bir çok sebeple dava açılmaktadır.

İsim soyisim değiştirme davası nüfus müdürlüğüne karşı açılan bir davadır. Kişi ikametgahının bulunduğu yer Asliye Hukuk Mahkemesine dava açarak taleplerini mahkemeye iletebilir. Ancak önemle belirtmek gerekir ki bu davaları uzman bir avukat yardımı ile açmanızda fayda vardır.

Türkiye’nin neresinde olursanız olun isim soyisim değişikliğine ilişkin davanızı İstanbul’da bulunan Avukat Burak GÜN’e takip ettirebilirsiniz.

  • Bu konudaki diğer yazılarımıza göz atmak için https://burakgun.av.tr/soyisim-degistirme-davasi/ linkine tıklayın.

İstanbul isim değiştirme davası avukatı, istanbul isim soyisim değiştirme avukatı, nüfus davaları, isim değiştirme davası, avukat, beylikdüzü avukat, büyükçekmece avukat, beylikdüzü boşanma avukatı, istanbul isim soyisim değiştirme davası, isim soyisim nasıl değiştirilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir