ESENYURT BOŞANMA AVUKATI

Esenyurt Boşanma avukatı, davanın tarafları açısından velayet, maddi-manevi tazminat, mal paylaşımı gibi konularda meydana çıkacak uyuşmazlıklarda önemli bir savunma fonksiyonu ifa eder. Bu nedenle bir boşanma davasının avukat aracılığıyla yürütülmesi olası hak kayıplarını ortadan kaldırır.

Anlaşmalı boşanmalar da taraflar birbirleri ile uzlaştığı için avukatın rolü daha azdır. Ancak çekişmeli boşanma davalarında, bireyler arasında sorunlar büyük olduğu için avukat seçimi önem taşır. Mağdur olan tarafın mal varlığının korunması, mağduriyetinin giderilmesi, tazminat davası açılması ve nafaka, velayet gibi süreçlerin en iyi şekilde tamamlanması için her konuda uzman iyi bir avukat ile çalışmak gerekir. Esenyurt avukat seçenekleri, tam da yukarıda belirtildiği gibidir. Sizde hakkınızı korumak istiyorsanız eğer boşanma sürecinde, Maltepe’de bulunan hukuk bürolarının birinden yardım alabilirsiniz.

Çekişmeli boşanma sürecinde avukat ücretleri: anlaşmalı boşanma davalarına göre, bu tür çekişmeli durumlarda avukatın rolü fazla olduğu için, aldığı ücret anlaşmalı boşanma davasına göre daha fazladır. Avukatlık ücretleri için ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Esenyurt Çekişmeli ve Anlaşmalı Boşanma Avukatı

Boşanma kararının verilmesinin ardından tarafların boşanma ile ilgili beklentilerini tespit etmeleri gerekir. Çünkü boşanma, birçok sonucu olan ve bazen yıllarca etkisini ve hükmünü sürdüren bir karardır. Nafaka, tazminat, miras, çocuğun velayeti ve çocukla kişisel ilişki kurulması gibi hususlar boşanmanın ardından da tarafları ilgilendirmeye devam eder. Böyle önemli sonuçlar doğuran bir davaya hazırlanma aşamasında da dikkatli hareket edilmelidir. Yine de bu hazırlık süreci uzun tutulmamalı, dava açılarak varsa alınması gerekli tedbirler alınmalıdır.

Esenyurt Avukat

Dava öncesinde avukat, müvekkilinin taleplerini tek tek belirlemelidir. Bu taleplerin karşılanmasının mümkün olup olmadığı hakkında onu bilgilendirmelidir. Bu aşamada müvekkil ile avukatının yüz yüze görüşme yapması önemlidir. Çünkü evlilik birliği içinde meydana gelen sorunları yaşayan bizzat müvekkilin kendisidir.

Esenyurt Boşanma Avukatı

Avukat ise tüm bunları hukuki dayanakları alarak davanın nasıl seyredeceğinin tespitini yapar. Dava ya da savunmayı bunun üzerine inşa edecektir. Her ikisinin de birbirini gerek davadan önce gerekse dava devam ederken yaşanabilecek gelişmeler hakkında bilgilendirmelidir.  

Davada ileri sürülecek beyanların tutarlı ve geçerli olması açısından önemlidir. Avukat, müvekkilinin anlatımları doğrultusunda boşanmaya neden olan olayları hukuken nitelendirir. Bunları dava dosyasına sunar ve konu hakkında müvekkilini aydınlatır. Esenyurt’ta boşanma avukatı aramaktaysanız bu alanda uzman avukat desteği ile davanızı takip ettirebilirsiniz.

Esenyurt boşanma avukatı aramaktaysanız randevu alarak ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. Ofisimize 0552 298 9218 numaralı telefonu arayarak veya whatsapp iletişim hattını kullanarak ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir