ANLAŞMALI BOŞANMADA MAL PAYLAŞIMI

Anlaşmalı boşanma davasına konu olan anlaşma protokolünde taraflar evlilik birliği içinde edindikleri taşınır ve taşınmaz malların paylaşımını serbestçe takdir edebilirler.

Eşler, mal paylaşımına konu malların neler olduğunu, paylaşımın nasıl ve ne zaman olacağı hususunu açıkça protokole yazmak suretiyle mal paylaşımı konusunda anlaşabilirler. Ancak taraflar hak kaybına uğramamak adına boşanma avukatından yardım alarak protokol hazırlamalıdır.

Anlaşmalı boşanma davasında mal paylaşımına konu mallar; eşlerin birlikte edindikleri ev, araba, ev eşyası, ziynet eşyası, bankadaki paralar, üçüncü kişilere yapılan nakdi yardımlar, tarafların birbirlerine aldıkları hediyeler vs. gibi sayılabilmektedir.

Anlaşmalı boşanma davası ve anlaşmalı boşanma sürecini bir avukat ile takip etmenizi öneririz. Bu konuda hukuki yardım almak için web sitemizde bulunan telefon numarasından bize ulaşabilir veyahut mesaj gönderebilirsiniz.

Beylikdüzü boşanma avukatı, istanbul boşanma avukatı, Esenyurt boşanma avukatı, Beylikdüzü anlaşmalı boşanma avukatı, Beylikdüzü avukat, Ceza avukatı, iş hukuku avukatı, icra avukatı, boşanma avukatı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir