Boşanma Avukatı

Başakşehir boşanma avukatı başta boşanma hukuku olmak üzere hukukun bir çok alanında hizmet veren hukuk büromuz ile iletişime geçmek için tıklayın.

Türk Medeni Kanunu’nda boşanma sebepleri 161-166 madde arasında düzenlenmektedir. Boşanma sebepleri konunda özel ve genel sebepler olarak ayrıma tabi tutulmuştur. Boşanma avukatı olarak hizmet veren hukuk büromuz boşanma davalarında uzmandır. Başarılı sonuç odaklı hizmet vermektedir. Başta anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davaları olmak üzere profesyonel danışmanlık vermektedir.

Anlaşmalı boşanma davası ile çekişmeli boşanma davası arasında önemli ölçüde farklılıklar mevcuttur. Anlaşmalı boşanma davaları genel olarak tek celsede sonuçlanır. Hem maddi hem de manevi ölçüde daha zahmetsiz sona eren boşanma davası türüdür. Çekişmeli boşanma davaları ise uzundur. Tarafları maddi hem de manevi olarak yıpratabilen bir boşanma davası çeşididir.

Taraflar çekişmeli boşanma davası devam ederken de anlaşabilirler. Direkt olarak anlaşmalı boşanma davası açılması için 1 yıl evlilik şarttır.

Çekişmeli boşanmanın temelinde yatan sebep tarafların bir çok konuda anlaşamamalarıdır. Bu sebeple saymakla bitmez. Örneğin; zina, hayata kast, uyuşturucu madde alışkanlığı, ilgisizlik, kaynana ile yaşanan problemler bunlardan bazılarıdır.

Başakşehir boşanma avukatı olarak İstanbul ve Türkiye’nin her yerinde görülecek olan davalarının takibini sağlamaktayız. Boşanma davası konuları hakkında detaylı bilgi almak için arayarak veya Whatsapp hattımıza yazarak randevu alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir