Boşanma Avukatı

Başakşehir avukat başta boşanma hukuku olmak üzere hukukun bir çok alanında hizmet veren hukuk büromuz ile iletişime geçmek için tıklayın.

Türk Medeni Kanunu’nda boşanma sebepleri 161-166 madde arasında düzenlenmektedir. Boşanma sebepleri konunda özel ve genel sebepler olarak ayrıma tabi tutulmuştur. Başakşehir boşanma avukatı olarak hizmet veren hukuk büromuz boşanma davalarının açılması ve takibi konusunda hizmet vermekte olup; başta anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davalarında profesyonel danışmanlık vermektedir.

Anlaşmalı boşanma davası ile çekişmeli boşanma davası arasında önemli ölçüde farklılıklar mevcuttur. Anlaşmalı boşanma davaları genel olarak tek celsede sonuçlanan hem maddi hem de manevi ölçüde daha zahmetsiz sona eren boşanma davası türüdür. Çekişmeli boşanma davaları ise oldukça uzun sürebilen ve tarafları maddi manevi yıpratabilen bir boşanma davası çeşididir.

Müvekkil/müvekkil adaylarımızdan boşanma konusunda kesin kararlı olanlara çözüm sunarken imkanlar dahilinde her zaman anlaşmalı olarak boşanmaya teşvik etmekte bu yönde de danışmanlık vermekteyiz. Anlaşmalı boşanma davası açabilmek için evliliğin en az 1 yıl sürmüş olması şarttır. Taraflar çekişmeli boşanma davasında bu süreyi beklemeyebilirler. Belirtmek gerekir ki 1 yıl dolmadan açılan çekişmeli boşanma davasının 1 yıl dolduktan sonra anlaşmalı boşanma davasına çevrilmesi olanağı da mevcuttur.

Çekişmeli boşanma davaları genelde tarafların velayet, nafaka, mal paylaşımı, tazminat, eşleri boşanmaya iten kusurlu davranışların içeriği gibi sebeplerle uyuşmazlık içine girdiği ve bu uyuşmazlığı hakimin yargılaması ve delilleri değerlendirmesi ile ortadan kaldırmasının istendiği; netice olarak ise eşlerin uzun süren yargılama sonucu boşanmalarına karar verildiği bir süreçtir.

Başakşehir boşanma avukatı

Başakşehir boşanma avukatı olarak İstanbul ve Türkiye’nin her yerinde görülecek olan boşanma davalarının takibini sağlamaktayız. Boşanma davası ve diğer konular hakkında detaylı bilgi almak için arayarak veya Whatsapp hattımıza yazarak randevu alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir